• FREKANSLAR

 

Astral seyahatin yöntemlerinden bir tanesi de beyin dalgalarını kontrol altına alarak beden dışı deneyimi kolaylaştırmaktır. Uzun yılalrdır ses frekanslarının insan bedeni üzerindeki etkileir araştırılıyor. Bu frekans ve titreşimlerin en büyük etkisi ise insan beyni üzerindedir. Özellikle subliminal mesaj kaydı için kullanılan bir teknik, DİKKATLİ KULLANMAK ŞARTIYLA astral seyahat ve kişisel gelişimler için de kullanılır hale gelmiştir.

Araştırmalar öyle noktalara gelmiştir ki, "Alpha-Tetha-Beta-Delta" isimli dört ana frekansın hangisinde hangi duyguda ve durumda olduğumuz artık rahatlıkla tespit edilebiliyor.

ALPHA: 7.5 – 12 Hz arasında değişen alpha dalgaları; rahatlığın, farkındalığın, sakin ve huzurlu kavrayışın, uykunun ilk evrelerinin dalgaları olarak tanımlanıyor. Sakin ve huzurlu olunan ama asla uyuşukluk yaşanmayan, dünyayı ve gerçekleri algılamada en uygun titreşimlerin olduğu bu dalga boyu, dünyamızın da ölçülen frekansıyla aynı.

Gözler kapanıp derin nefes alındığında otomatik olarak Alpha frerkansı etkisine geçiyoruz. Alpha dalgalarındayken yaptığımız işlerde başarımız artıyor. Derin uyku ya da endişe ve korku halinde bu dalga hiç görülmüyor.

TETHA: Frekansları 4 ile 8 arasında değişiyor ve stresin hiç olmadığı, derin iç dünyamızda olduğumuz dalga boyu olarak tanımlanıyor. Öğrenmenin en yüksek boyutuna geçmeden önce bu dalgada yaşıyoruz ve derin uykudan uyanırken açılan algılarımızın yaşattığı bir durumu temsil ediyor. Alacakaranlık boyutu ismi de kullanılıyor bu dalga boyu için. Yani aydınlanmadan önceki karanlık.

Derin düşünüş ve sezgisel kuvvetin en canlandığı bu frekansta sanatsal yeteneklerin zirveye çıktığı düşünülüyor. Özellikle ressam ve müzisyenlerin sanatsal üretimleri esnasında beyinlerinde Tetha boyutunun en yüksek, Alpha frekansının en düşük seviyede olduğu biliniyor.

BETA: 13- 30 Hz arasında olduğu biliniyor ve uyanış frekansı olarak tanımlanıyor. Aktif öğrenme, uyanık olma, her şeyiyle hayatı yaşama, dinamizm, konsantrasyon, problem çözme hallerimizde içinde bulunduğumuz dalga boyu olduğu için yaşamı temsil ediyor. Çok yükseldiğinde stres, gerginlik, öfke gibi negatif uç duygulara varabiliyor.

DELTA: 0 – 4 frekansında bulunan dalga boyudur ve derin uyku ve dış dünyadan kopuş boyutudur. Bilinçsiz bir huzur halini yansıtır. Beynin en az çalıştığı döneme aittir ve bu dönemde büyüme hormonu salgısı artar. Çocuklarda fiziksel büyümeyi, yetişkinlerde ise güzelleşmeyi ve dinç kalmayı sağlar.

Tüm bu frekansların doğru şekillerde uygulanması insan üzerinde fiziksel ve ruhsal olarak değişimlere yol açmaktadır. Ses frekanslarının uyku ve astral ayrılmayla da dolaylı yoldan da olsa bağlantısı mevcuttur, fakat halen frekansları kullanarak uygulanan yöntemlerin gerçekten tehlikesiz olduğunu düşünmediğim için frekanslar ile astral seyahat çalışmaları konusuna burada grmiyoruz.

 
Web site içeriği yazılı izin alınmadan kopyalanamaz, www.astralseyahat.com - 2000 - 2014